Napjainkban egyre gyakrabban halljuk, hogy szükséges házainkat, épületeinket hőszigetelni. Nézzük meg, miért is érdemes ezt megtennünk!
Napjainkban egész Európában rendkívül nehéz az energiahelyzet, így nemrég hazánkban is eljött a pillanat, mikor a kormány energia-veszélyhelyzetet hirdetett. Az augusztustól érvénybe lépő intézkedéscsomaggal véget ért a 2013 óta fennálló, jól megszokott rezsikorszak, a drasztikusan emelkedő energia- és gázárak háztartások millióira lesznek hatással az őszi és téli fűtési szezonban. Talán még sosem volt ennyire fontos rezsink csökkentése, így sokakban felmerülhet a kérdés: mit tehetünk fogyasztásunk redukálásának érdekében.
A legmegfelelőbb webertherm megoldás kiválasztásához többféle szempontot kell figyelembe vennünk, melyek közül a műszaki jellemzők a legfontosabbak, de választásunkat befolyásolhatják esztétikai, szubjektív tényezők is. Alapvetően fontos, hogy a választás előtt tisztázzuk a hőszigetelő rendszerrel kapcsolatos műszaki kérdéseket, elvárásokat.
Az épületek hőszigetelése során a homlokzat mellett figyelmet kell szentelni a lábazat hőszigetelésére is. A nem megfelelő vagy elmaradt lábazati hőszigetelés energetikai és páratechnikai problémákat okozhat. Az épület belső részein a padlóvonal mentén a lábazati szigetelés elhagyása esetén komoly hőhídhatás alakul ki. A fajlagosan hűvösebb felületen hamarabb kicsapódik a pára, ami penészedéshez vezethet. A homlokzattól eltérően a környezeti hatásoknak ellenállóbb anyagokat kell alkalmazni a lábazaton.
A webertherm homlokzati hőszigetelő rendszerek alkalmazásával nemcsak új épületek homlokzatképzésénél, de régi épületek felújítása során is az épületek energiaháztartása szempontjából legdominánsabb lehűlő felületeken, a külső határoló falakon érhető el jelentős mértékű fűtőenergia-megtakarítás.
Az épületfizikai és energetikai szempontból elöregedett, sérült, homlokzati hőszigetelő rendszerek a webertherm re-nova PLUS technológia segítségével átalakíthatók egy hosszú élettartamú, magas páraáteresztő képességgel rendelkező hőszigeteléssel növelt homlokzattá.én komoly hőhídhatás alakul ki. A fajlagosan hűvösebb felületen hamarabb kicsapódik a pára, ami penészedéshez vezethet. A homlokzattól eltérően a környezeti hatásoknak ellenállóbb anyagokat kell alkalmazni a lábazaton.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
© Saint-Gobain Hungary Kft. – Minden jog fenntartva