Miért fontos a hőszigetelés?

Napjainkban egyre gyakrabban halljuk, hogy szükséges házainkat, épületeinket hőszigetelni. Nézzük meg, miért is érdemes ezt megtennünk!

A hőszigetelés segítségével elsősorban csökkenthetjük belső tereink hőingadozását, megszüntethetjük a kialakult hőhidakat, magasabbá tehetjük épületeink hőmegtartó képességét, melynek révén kellemesebb a lakókörnyezetet alakíthatunk ki otthonunkban. Ez azt eredményezi, hogy a fűtési szezonban kevesebb energiát használunk el fűtésre, míg a nyári melegben nehezebben melegszenek fel belső tereink. 

A webertherm hőszigetelő rendszerek előnyei

  • A falak hőtároló kapacitása növelhető, amely télen gazdaságos fűtésszabályozást, nyáron pedig természetes klímát eredményez.
  • A befektetés megtérül. Az elkészült rendszer emeli a meglévő épület értékét, mivel alacsonyabb rezsiköltségeket eredményez, és nő az épület élettartama is.
  • Jó hőszigetelő képességük miatt energetikai szempontból igen hatékonyak.
  • Kutatások során kifejlesztett, tesztelt rendszerelemekből állnak. A webertherm rendszerekre – kizárólag rendszertermékek alkalmazása esetén – rendszergaranciát vállalunk.
  • Új és meglévő épületek külső falainál alkalmazhatók, szinte valamennyi építésmódban.
  • Bármely igényhez megtalálható a megfelelő rendszer a páraáteresztőtől az éghetetlenig, továbbá az egyedi struktúra és színválaszték, ill. a lábazati kialakítások gazdaságosságot és variálhatóságot biztosítanak.
  • A kiváló minőségű és széles választékban elérhető fedővakolatok az épület külső megjelenését is esztétikusabbá teszik.
  •  Kivitelezési költségük viszonylag alacsony.

Milyen tényezőket kell figyelembe venni a hőszigetelés során?

Az első és legfontosabb: a falszerkezet

A falszerkezet feladata elsődlegesen a statikai, tartó szerep. Ezen túlmenően azonban megfelelő védelmet kell nyújtson a különféle tűz-, víz-, fagy-, hang- és mechanikai hatásokkal szemben. Emellett döntő mértékben meghatározza az épület lakóklímáját, azaz belső hőmérsékletét, páratartalmát.

Egy családi ház esetében a teljes hőveszteség kb. 30%-ért a határoló falak a felelősek. Új épületek tervezésénél és a régi épületek felújításánál figyelembe kell venni a különböző homlokzati hőszigetelési rendszerek sajátosságait. A külső határoló falak hőszigetelő képessége akár 70-80%-ban is javítható (pl. vasbeton fal esetében) a webertherm hőszigetelő rendszerekkel.

A falszerkezetek különböző anyagokból (tömör kerámia, vázkerámia, pórusbeton, beton stb.) és különféle vastagságban (25, 30, 38, 44, … cm) készülhetnek, amelyek eltérő hőszigetelési megoldást tesznek szükségessé, függetlenül attól, hogy új vagy régi épületről van szó.

Milyen összetevők alkotják a webertherm hőszigetelő rendszereket?

A különböző homlokzati hőszigetelő megoldások sajátosságait az új épületek tervezésénél is figyelembe kell venni. A legkézenfekvőbb hőszigetelő megoldást a hőszigetelő lapokra épülő webertherm rendszerek jelentik. Ezek kialakítását kutatások és tesztek hosszú sora kísérte, hogy egységes rendszerként működve a lehető legjobb megoldást nyújtsák. A hőszigeteléshez használt lapok rendkívül alacsony hővezetési képességének köszönhetően a falak állandó, egységes hőmérsékletet biztosítanak a teljes lakótérben Ezáltal télen csökkennek a fűtési költségek, a nyári forróságban pedig a hőszigetelés csökkenti az épület felmelegedésének mértékét.

A Weber alacsony alakváltozási értékkel rendelkező expandált és extrudált polisztirol lapokat, valamint kiváló páraáteresztő képességű, tűzálló ásványgyapot lapokat használ a hőszigetelő rendszereiben.

Ezen elemeket speciális, rugalmas hőszigetelőlap-ragasztóval és minden esetben dübelekkel kell a falhoz rögzíteni. A lapok felragasztását követően az egész felületet össze kell fogni a ragasztóba ágyazott üvegszövet hálóval. Száradás és alapozás pedig után kezdődhet a színes fedővakolat felhordása.

Szabványok, előírások

A fűtött épületek hőszigetelését a 2006-ban életbe lépett 7/2006 TNM rendelet (Az épületek energetikai jellemzőinek meghatározása) ill. az ezt módosító 20/2014 BM rendelet alapján kell végrehajtani. Az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról a 176/2008 kormányrendelet, valamint az ezt módosító 322/2012 Korm r. intézkedik.

Kapcsolódó rendszerek

webertherm EPS

A webertherm EPS rendszer alapeleme a hagyományos, expandált polisztirol (EPS) hőszigetelő lap, amelyet elsősorban vékonyágyazatú ragasztóval javasolt rögzíteni.

webertherm EPS graphite

A webertherm EPS graphite rendszer speciális grafitadalékos EPS hőszigetelő lapokból épül fel.

webertherm mineral

A webertherm mineral rendszer alapja a kiváló hangszigetelő, páraáteresztő és tűzálló képességgel rendelkező ásványgyapotlap, amelyhez a középágyazatú webertherm mineral ragasztót ajánljuk.

webertherm clima +

A webertherm clima + rendszer ötvözi az expandált polisztirol (EPS) lapok kiváló hőszigetelő képességét és a kőzetgyapot rendszerek magas páraáteresztő képességét, egy speciális üveggyapot lappal.

Tippek a hőszigeteléshez

  • All Posts
  • Uncategorized
Több betöltése

Tartalom vége

2085 Pilisvörösvár, Bécsi út 07/5 hrsz.

info@hu.weber

+36 26 567 600

© Saint-Gobain Hungary Kft. – Minden jog fenntartva