Weber hőszigetelés: A rezsicsökkentés egyik kulcsa

Napjainkban egész Európában rendkívül nehéz az energiahelyzet, így nemrég hazánkban is eljött a pillanat, mikor a kormány energia-veszélyhelyzetet hirdetett. Az augusztustól érvénybe lépő intézkedéscsomaggal véget ért a 2013 óta fennálló, jól megszokott rezsikorszak, a drasztikusan emelkedő energia- és gázárak háztartások millióira lesznek hatással az őszi és téli fűtési szezonban. Talán még sosem volt ennyire fontos rezsink csökkentése, így sokakban felmerülhet a kérdés: mit tehetünk fogyasztásunk redukálásának érdekében. 

A nyílászárók cseréje és a fűtésrendszer korszerűsítése is egyaránt kézenfekvő opciónak tűnhet, azonban számos felmérésből kiderül, hogy a szigetelés az egyik legnépszerűbb és leghatékonyabb energiahatékonysági beruházás. A webertherm hőszigetelő rendszerek segítségével csökkenthetjük belső tereink hőingadozását, megszüntethetjük a kialakult hőhidakat, magasabbá tehetjük épületeink hőmegtartó képességét, melynek révén kellemesebb lakókörnyezetet és nem utolsó sorban energiatakarékos otthont alakíthatunk ki. A webertherm kifejlesztett és tesztelt hőszigetelő rendszereinek beépítésével a fűtési szezonban jelentősen kevesebb energiát használhat el fűtésre. Óriási előnye, hogy megfelelő kivitelezéssel már önmagában is akár 30%-kal csökkentheti az energiafogyasztást, a befektetés 2-3 éven belül megtérül, ráadásul mindezekkel egyidejűleg ingatlanunk értékét is növeljük!

Mik a webertherm hőszigetelő rendszerek előnyei?

  • A falak hőtároló kapacitása növelhető, amely télen gazdaságos fűtésszabályozást, nyáron pedig természetes klímát eredményez.
  • A befektetés megtérül. Az elkészült rendszer emeli a meglévő épület értékét, mivel alacsonyabb rezsiköltségeket eredményez, és nő az épület élettartama is.
  • Jó hőszigetelő képességük miatt energetikai szempontból igen hatékony.
  • Kutatások során kifejlesztett, tesztelt rendszerelemekből állnak. A webertherm rendszerekre – kizárólag rendszertermékek alkalmazása esetén – rendszergaranciát vállalunk.
  • Új és meglévő épületek külső falainál alkalmazhatók, szinte valamennyi építésmódban.
  • Bármely igényhez megtalálható a megfelelő rendszer a páraáteresztőtől az éghetetlenig, továbbá az egyedi struktúra- és színválaszték, ill. a lábazati kialakítások gazdaságosságot és variálhatóságot biztosítanak.
  • A kiváló minőségű és széles választékban elérhető fedővakolatok az épület külső megjelenését is esztétikussá teszik.
  •  Kivitelezési költségük viszonylag alacsony.

Meghatározó tényezők a hőszigetelés tervezésekor és kivitelezésekor:

Az első és legfontosabb: a falszerkezet

A falszerkezet feladata elsődlegesen a statikai, tartó szerep. Ezen túlmenően azonban megfelelő védelmet kell nyújtson a különféle tűz-, víz-, fagy-, hang- és mechanikai hatásokkal szemben. Ráadásul döntő mértékben meghatározza az épület lakóklímáját, azaz belső hőmérsékletét, páratartalmát.

Egy családi ház esetében a teljes hőveszteség kb. 30%-ért a határoló falak a felelősek. Új épületek tervezésénél és a régi épületek felújításánál figyelembe kell venni a különböző homlokzati hőszigetelési rendszerek sajátosságait. A külső határoló falak hőszigetelő képessége akár 70-80%-ban is javítható (pl. vasbeton fal esetében) webertherm hőszigetelő rendszerekkel.

A falszerkezetek különböző anyagokból (tömör kerámia, vázkerámia, pórusbeton, beton stb.) és különféle vastagságban (25, 30, 38, 44, … cm) készülhetnek, amelyek eltérő hőszigetelési megoldást tesznek szükségessé, függetlenül attól, hogy új vagy régi épületről van szó.

webertherm hőszigetelő rendszerek összetevői:

A különböző homlokzati hőszigetelő megoldások sajátosságait az új épületek tervezésénél is figyelembe kell venni. A legkézenfekvőbb hőszigetelő megoldást a hőszigetelő lapokra épülő webertherm rendszerek jelentik. Ezek kialakítását kutatások és tesztek hosszú sora kísérte, hogy egységes rendszerként működve a lehető legjobb megoldást nyújtsák. A hőszigeteléshez használt lapok rendkívül alacsony hővezetési képességének köszönhetően a falak állandó, egységes hőmérsékletet biztosítanak a teljes lakótérben Ezáltal télen csökkennek a fűtési költségek, a nyári forróságban pedig a hőszigetelés csökkenti az épület felmelegedésének mértékét.

A Weber alacsony alakváltozási értékkel rendelkező expandált és extrudált polisztirollapokat, valamint kiváló páraáteresztő képességű, tűzálló ásványgyapotlapokat használ a hőszigetelő rendszereiben.

Ezen elemeket speciális, rugalmas hőszigetelőlap-ragasztóval és minden esetben dübelekkel kell a falhoz rögzíteni. A lapok felragasztását követően az egész felületet össze kell fogni a ragasztóba ágyazott üvegszövethálóval. Száradás és alapozás után pedig kezdődhet a színes fedővakolat felhordása.

Aktuális szabványok és előírások

A fűtött épületek hőszigetelését a 2006-ban életbe lépett 7/2006 TNM rendelet (Az épületek energetikai jellemzőinek meghatározása), ill. az ezt módosító 20/2014 BM rendelet alapján kell végrehajtani. Az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról a 176/2008 kormányrendelet, valamint az ezt módosító 322/2012 Korm. r. intézkedik.

weberpas topDRY

Feldolgozásra kész, pasztaszerű, öntisztuló fedővakolat prémium minőségben, épületek - elsősorban algásodás elleni - tartós védelmére AquaBalance® technológiával

weberpas 15

Felhasználásra kész, pasztaszerű, vizes bázisú akril kötőanyagú homlokzati díszítő fedővakolat, hőszigetelő rendszerekre valamint hagyományos és hőszigetelő alapvakolatokra.

weberpas silicon

Feldolgozásra kész, pasztaszerű, szilikongyanta kötőanyagú plasztikus fedővakolat prémium minőségben, hőszigetelő rendszerekre, homlokzatok, külső és belső falak felületképzésére.

weberpas silicate

Feldolgozásra kész, pasztaszerű, ásványi kötőanyagú színes fedővakolat prémium minőségben, hőszigetelő rendszerekre, homlokzatok, külső és belső falak felületképzésére.

2085 Pilisvörösvár, Bécsi út 07/5 hrsz.

info@hu.weber

+36 26 567 600

© Saint-Gobain Hungary Kft. – Minden jog fenntartva